Instagram leuk houden is heel belangrijk om het goed vol te houden. En ik deel toch ook een paar tips om te groeien op Instagram.
Volg alleen accounts die je echt leuk vindt
Hoewel ik zeker weet dat er enorm veel mensen zijn die Instagram puur voor de lol gebruiken, en / of als inspiratie platform en om contacten te onderhouden, lijkt Instagram anno nu voor bedrijven, (web)shops en content creators onmisbaar. Ik had natuurlijk een artikel kunnen schrijven met zes gouden Instagram tips, maar ik ben met 2700 volgers allesbehalve een expert en bovendien lijkt het algoritme van Instagram zo wispelturig te zijn dat bijna niemand meer schijnt te weten wat die gouden tips nu eigenlijk zijn. Ik merk niet zelden dat je voor sommige bedrijven letterlijk niets voorstelt als je niet minstens 10.000 Instagram volgers hebt. Af en toe is dat enorm lastig en soms word ik er zelfs wel eens helemaal moedeloos van. Natuurlijk hoor ik heel vaak dat je je als content creator niet moet blind staren op cijfers, maar helaas doen veel bedrijven dat wél. Hoe je het ook wendt of keert, met een bedrijf ‘moet’ je je dus eigenlijk wel bezig houden met Instagram en het is dan natuurlijk wel zo fijn als je het leuk vind om ermee bezig te zijn. Ik deel mijn vijf gouden tips. Wat mij betreft is de meest belangrijke tip om alleen accounts te volgen die je daadwerkelijk leuk vind om te volgen. Houd dus een grote schoonmaak en kijk welke accounts je nog écht inspirerend, waardevol, informatief en / of leuk genoeg vindt om te volgen. Op deze manier wordt het scrollen op je telefoon door Instagram sowieso al leuker, maar het wordt zo ook makkelijker om af en toe een leuke comment achter te laten. Ik heb me ook een tijdje ‘schuldig’ gemaakt aan het gebruik van hashtags zoals #followforfollow en #likeforlike, maar in feite heb je niets aan volgers die niet of nauwelijks betrokken zijn met wat je post. Instagram leuk houden doe je natuurlijk ook niet op deze manier, omdat je feed dan vol staat met mensen en accounts waar je letterlijk niets mee hebt. Ik volg zelf voornamelijk interieur- accounts en pomeriaan-accounts en vooral de pomeriaan community vind ik énorm leuk. Ik leer de hondjes en de baasjes steeds beter kennen en niet zelden lig ik echt dubbel om de filmpjes, maar verder is het ook een feest van herkenning als ik gedrag van andere pomeriaantjes zie en daarin mijn eigen pomeriaan Sketch herken.
Instagram leuk houden door jezelf te blijven ontwikkelen
Als content creator vind ik het heel erg leuk om creatief bezig te zijn. Fotograferen vind ik zelf een heel belangrijk onderdeel van mijn website. Ik probeer samen met mijn fotografe ook altijd leuke en nieuwe dingen te bedenken. Zo waren we vorige week nog op het strand om daar foto’s te maken en ook in en om het huis proberen we steeds nieuwe settings te bedenken. Ik denk dat jezelf blijven ontwikkelen en zo nu en dan of zelfs regelmatig iets nieuws proberen ook echt kan bijdragen aan het leuk houden van je website, Instagram en alles eromheen. Ik zie zo veel mensen al jaren lang hetzelfde doen dat ik mezelf afvraag hoe het komt dat ze er zelf nog niet op uitgekeken zijn. Ik moet eerlijk zeggen dat af en toe een nieuwe ‘gadget’ daar ook wel aan bij draagt. Zo heb ik zelf jaren een vrij oude Samsung Galaxy gehad. Ik vond op dat moment dat daar niets mis mee was, totdat ik dus een nieuwer model kreeg. Ik maak nu echt dagelijks foto’s en Instagram stories (vooral van Sketch!) en de kwaliteit van die beelden is gewoon bizar goed. Inmiddels is de Samsung S21 al uit en die heeft een fantastische camera. Aan de achterkant van de Samsung S21 5G zitten 3 camera’s die foto’s maken in 64, 12 en 12 megapixel. De camera aan de voorkant maakt foto’s in 10 megapixel. Het fijne van die camera’s is dat je altijd prachtige foto’s en instastories kunt maken, waar je ook maar bent en op welk tijdstip je ook maar wilt. Felle zon, romantisch kaarslicht of in de avond? Alles kan met de Samsung S21. De kwaliteit van nieuwe telefoons is inmiddels sowieso al zo goed dat ze betere foto’s maken dan ik vroeger ooit met mijn oude camera kon.
Instagram leuk houden door alleen te delen wat je echt leuk vindt
Ook door alleen te delen wat je echt leuk vindt, kun je Instagram leuk houden voor jezelf. Zeker als je een blog of bedrijf hebt, is het wellicht aantrekkelijk om zoveel mogelijk betaalde opdrachten aan te nemen, maar kijk wel of een opdracht bij je past. Ik maak bijvoorbeeld nooit gebruik van stockfoto’s op mijn blog. Ik vind het fotograferen samen met mijn fotografe veel te leuk en bovendien maken eigen foto’s je blog en dus ook je Instagram feed juist persoonlijk. Mijn motto is altijd dat wanneer ik een aanvraag binnen krijg voor een nieuwe advertorial, ik daarbij eigen beeld wil kunnen gebruiken. Heb ik eigen beeld dat bij een opdracht past, dan past de opdracht in 99% van de gevallen dus ook bij mij.
Gebruik Instagram op een manier die bij jou past
Juist omdat het algoritme van Instagram zo lastig te peilen is, is het heel lastig om te zeggen wat echt ‘werkt’ om te groeien op Instagram. Zo wordt er vaak beweerd dat bepaalde tijden ‘beter’ zijn om iets te posten. Zo kun je bijvoorbeeld beter in de avond een nieuwe post online zetten dan om 9 uur ’s ochtends. Verder richt Instagram zich de laatste tijd meer op bewegende beelden en doen reëels het de laatste tijd vaak beter dan gewone foto’s. Allemaal leuk en aardig, maar ik vind posten om 9 uur in de ochtend vaak juist ideaal omdat ik dan in de trein naar het werk zit en dan heb ik er dus de tijd voor. Als ik de avond thuis kom, wil ik me kunnen ontspannen en al mijn aandacht aan Sketch geven en niet met Instagram bezig hoeven te zijn, omdat er toevallig in de avond nu eenmaal meer Instagram gebruikers actief zijn. Verder ligt deze tip natuurlijk ook wel in het verlengde van de vorige. Ik heb er zelf geen moeite mee om mijn gezicht te laten zien of te praten in een Instastorie, maar ik hoor en lees van veel mensen dat ze dit heel eng of spannend vinden. Gewoon niet doen als het niet bij je past en je je er niet prettig bij voelt. En heb je even geen inspiratie of zin om je bezig te houden met Instagram? Dan maar even niet. Instagram moet geen verplichting worden. Verder hoef je jezelf echt niet altijd af te vragen of mensen de dingen die je post wel leuk vinden. Je kunt nu eenmaal niet iedereen te vriend houden en zolang jij er zelf blij van wordt, is het goed. Wat ik zelf altijd het leukst vind om te doen is reëels maken van Sketch en daarvoor gebruik ik ook vaak de slowmotion functie. De Samsung S21 heeft deze functie natuurlijk ook en ik vind dit soort filmpjes vaak hilarisch, want Sketch in slowmotion zien drinken, rennen of likjes geven is nog vele malen leuker dan de gewone beelden!
Instagram leuk houden met tips die wel echt werken
Nu ga ik toch nog een paar tips geven die mij geholpen hebben met groeien op Instagram. Zorg voor interactie. Echt, dit moet je doen! Uiteraard wordt interactie een stuk makkelijker als je bovenstaande tips uitprobeert. Wanneer je accounts en mensen volgt waar je echt iets mee hebt, is het natuurlijk ook makkelijker om interactie te hebben. Stel een vraag in je post. Daardoor krijg je sneller reacties en daar kun jij daar weer op antwoorden. Maar schrijf ook eens iets leuks onder andere posts! Wees vooral geen robot. Instagram ‘houdt niet’ van comments die slechts bestaan uit emoticons en zeg nou zelf; jij vind het toch zelf ook leuk als uit een reactie blijkt dat mensen blij worden van je post en hem ook echt gelezen hebben? Wees verder ook actief rondom het moment van plaatsen. Wat mij verder heeft geholpen is, om volgers van mijn volgers te bekijken en daar interactie mee te hebben. Dat is natuurlijk vooral relevant als je je richt op een bepaald publiek. Om maar een voorbeeld te noemen; mijn Instagram feed bestaat de laatste twee jaar vooral uit foto’s van mijn interieur en van mijn hond. Accounts die zich richten op auto’s, food, natuurfotografie of baby’s vinden mijn account waarschijnlijk niet interessant en andersom geldt hetzelfde. Ga jij je echter verdiepen in accounts met dezelfde interesses, dan is de kans groot dat jij meer volgers en interactie met mensen krijgt. Enkel een hartje geven onder een foto is niet genoeg. Like meerdere foto’s, bekijk stories en plaats af en toe een oprechte comment. Mijn laatste tip ligt in het verlengde daarvan. Zeer grote accounts volgen draagt voor jou zelf vaak niet automatisch bij aan meer volgers. Richt je liever op accounts die ongeveer hetzelfde aantal volgers hebben als jij. Dan val je op en de kans dat je interactie met de persoon achter dat account krijgt, is veel groter! Gebruik hashtags op dezelfde manier; alleen maar grote hashtags gebruiken heeft weinig zin. Je mag per post dertig hashtags gebruiken en zorg daarbij voor afwisseling in grote en kleine hashtags. Als ik bijvoorbeeld een foto van Sketch post, heeft de hashtag #dog nauwelijks zin. Op het moment van schrijven staan er namelijk niet minder dan 312 miljoen posts met de hasthag #dog online. Ik gebruik dus liever de hashtag #pomeriaan of zelfs #orangesablepomeriaan. Wissel dus met hashtags en plaats vooral niet onder elke post dezelfde hashtags.
© ByChristiana, tekst. Erica Budding, fotografie. All rights reserved. Dit artikel bevat een gesponsorde link.

