Je schoenen langer mooi houden draait om goed onderhoud. Van impregneren en netjes opbergen tot het beschermen van leer en het op tijd laten repareren van slijtage.

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Je schoenen langer mooi houden door ze te impregneren

Om schoenen op de juiste manier te onderhouden, is het belangrijk om te weten van welk materiaal ze gemaakt zijn. Weet je het niet zeker? Vraag het gewoon even in de winkel. Je kunt je voorstellen dat elke materiaalsoort zijn eigen onderhoud nodig heeft. Je schoenen langer mooi houden, doe je door ze te laten impregneren. Impregneermiddel is een speciale spray waarmee je je schoenen beschermt tegen regen en vlekken. Vaak kun je dit in de winkel al laten doen. Het kost een paar euro en je schoenen worden dan in een apparaat gezet, geïmpregneerd en hierdoor zijn in ieder geval drie maanden beschermd tegen regen. Je kunt bij de schoenzaak, zoals bij Schuurman schoenen, ook impregneersprays kopen. Gebruik deze spray ongeveer eens per maand. Een heel ouderwetse tip is om leer te behandelen met vaseline. Ja, inderdaad gewoon dezelfde vaseline als die je ook op je lippen gebruikt. Al zou ik een andere pot vaseline voor je schoenen gebruiken dan voor je lippen. Hierdoor worden ze waterafstotend. Dit werkt erg goed. Je moet er alleen wel rekening mee houden dat het leer hierdoor iets kan verkleuren.

Draag niet elke dag het zelfde paar schoenen

Je kunt je schoenen ook langer mooi houden door ze regelmatig af te wisselen. Draag dus liever niet elke dag hetzelfde paar schoenen. Schoenen die dagelijks gedragen worden, slijten namelijk veel sneller dan paren die tussendoor voldoende rust krijgen. Daarnaast krijgen schoenen tijdens het dragen vocht te verwerken, bijvoorbeeld door warmte en transpiratie. Door ze een dag rust te geven, kunnen ze goed luchten en drogen, waardoor het materiaal langer mooi blijft en minder snel gaat vervormen. Het is natuurlijk volkomen logisch dat schoenen die echt élke dag gedragen worden, sneller slijten dan wanneer je verschillende paren afwisselt. Zo heb je dus meteen een heel goede reden om jezelf zo nu en dan te trakteren op een nieuw paar schoenen.

Berg je schoenen netjes op

Berg je schoenen verder ook netjes op, zeker de paren die je niet heel regelmatig draagt. Zet je schoenen liever niet in direct zonlicht, dan kunnen ze namelijk verkleuren. Eigenlijk kun je ze weer prima in de doos terugstoppen. En reken maar dat je héél hoge stapels kunt maken met schoenendozen. Je kunt ook houten schoenspanners in je schoenen plaatsen. Hierdoor blijft de vorm intact. Heb je heel veel schoenen, maar heb je dozen allemaal niet meer? Probeer te voorkomen dat je al je schoenen op een grote berg onderin je kast gooit. Geen énkele schoen wordt natuurlijk blij als de hak ervan verstrikt raakt in het enkelbandje van een ander. Staan je schoenen op planken, maar kom je eigenlijk ruimte te kort in je kledingkast? Plaats elke helft van het paar om en om. Dus de linkerschoen met de neus naar voren en de rechter met de neus naar achteren. Dit scheelt aanzienlijk in de ruimte.

Ga op tijd naar de schoenmaker met je kapotte schoenen

Hebben je schoenen nieuwe hakjes of nieuwe zolen nodig? Je kunt ze dan het beste zo snel mogelijk naar de schoenmaker brengen en niet wachten tot je schoenen echt versleten zijn, want vaak valt er dan niet veel meer van te maken. Is je schoenmaker nu heel druk en moet je even een paar dagen wachten tot je ze weer op kunt halen? Niet gaan zitten huilen in een hoekje om je lievelingsschoenen, koop in de tussentijd gewoon een ander paar om jezelf op te vrolijken, bijvoorbeeld van Tamaris. Voor bepaalde materialen schoenen is het beter om er niet mee door de regen te lopen. Toch zijn de weersvoorspellingen natuurlijk niet altijd even accuraat en soms worden je schoenen dus wel eens nat. Zijn je schoenen nat geworden? Een oud trucje is om er kranten in te bewaren. Zet je natte schoenen liever niet in de buurt van een verwarming om ze te laten drogen.

author-sign

Lees nog meer verhalen: